Kde se vzala tanga a z jakých typů můžeme dnes vybírat?

 

Objevily se u domorodců a poté zbouraly představy o spodním prádle a ukončily éru nevkusně zaříznutých spodních kalhotek – taková jsou tanga. Zároveň přinesly dávku sexappealu. Původně ale nešlo o dámskou záležitost, muži své hýždě rádi a často ukazovali. Odkud se tanga vzala a jaké typy dnes máme? 

Domorodé kmeny Ariky a Ameriky přišly tangům na chuť už dávno. Kdo ví, jestli za to mohlo horko, ve kterém žily, nebo to mělo jiný význam. Každopádně se za své pozadí nestyděli a ukazovali jej ženy i muži.

Stejně tak staří Egypťané šetřili látkou. Bederní roušky, které jejich muži nosili byly předchůdkyněmi tangového stylu.

A na dalším kontinentě, v Asii, se tanga objevila v japonské kultuře. Bojový sport sumo u nich zůstal dodnes a také klasické japonské spodní prádlo fundoši tanga připomíná.

 

Moderní tanga přitančila z Brazílie

V Brazílii se poprvé nebáli otevřeně obdivovat krásu dámského zadečku. A možná právě proto se moderní tanga zrodila tam. V 70. – 80. letech 20. století se Brazilské ženy vydaly na pláž v plavkách tvaru tanga, nejprve to vzbudilo rozruch a hned poté nadšení. Takové plavky postupně uchvátily svět. V roce 1974 už módní návrhář Rudi Gernreich zapojil tanga do své módy.

Opravdově se ale rozšířily do Evropy a Ameriky až v 90. letech, za to ale pořádně. Byl z nich okamžitě hit. Barevné šňůrky vykukovaly z nejedněch bokovek.

Rychlý nástup vůbec nestřídal rychlý pád, tanga zůstala součástí dámských šatníků a stále jsou jedním z nejoblíbenějších kusů spodního prádla.

 

Typy, které přežily do dnes  

Se střihy tang se různě experimentovalo, až se zrodilo několik typů, která dostala také svá jména. Většinou je označují písmena, která kalhotky svým tvarem připomínají.

  • Klasická tanga– takový kousek spodního prádla, který ještě nechává prostor fantazii. Přední díl je stejný jako u běžných kalhotek a široký pluh látky navazuje na trojúhelníkový zadní díl.
  • G-string– taková tanga už zakrývají značně méně. Přední díl je většinou menší, než u běžných kalhotek a se zadním dílem je spojený těmi legendárními šňůrkami.
  • T-back – Taková tanga si o písmeno T v názvu přímo říkají. Jde o taková tanga, kde zadní díl tvoří jen tři šňůrky právě ve tvaru T.
  • V-string – taková tanga byla hitem 90. let. Pobřežní hlídka budiž tomu důkazem. Jde o kalhotky, kde se boční části rozbíhají výše, než u běžných tang a tvoří tak zepředu tvar písmene V.

 

 

       Dámské tanga boková     Dámská bílá tanga Lea string     Dámská tanga Fiona bílé      Dámská tanga Bolero bílé

 

 

A ještě dvě kuriozity, které v běžném šatníku nejspíše nenajdeme ve velkém množství. Řadí se spíše do sexy prádla a na běžné nošení nejsou příliš běžné.

  • T-front – taková tanga připomínají písmeno T v přední části. Malý trojúhelníček končí nad genitáliemi a dále už vede pouze šňůrka. Stejně tomu je i na bocích.
  • C-string – tato tanga došla se šetřením látky nejdále. Vůbec nemají žádné boční šňůrky a zakrývají přední a zadní část s propojením mezi stehny. Aby držely jsou lehce vyztuženy ohebnými drátky.

 

A tanga píší svou historii dál a částečně se vrací ke kořenům. Pánská tanga totiž přestávají být tabu. Tak uvidíme, kam se posunou v dalších letech, zda uvidíme šňůrky vylézat z pánských džínů.

Pánská tanga 4489

 

 

MenuX

Provozovatel webu, intimia.cz s.r.o., se sídlem Křivenická 410/10, Praha 8, 18100, IČ: 242 84 467, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.