Péče o spodní prádlo a plavky

 

Jak pečovat o podprsenky?

 

Objednávka provedena, a díky rychlé dodací lhůtě se vaše nová podprsenka objevila doma ještě dříve, než jste sama čekala. Teď už zbývá ji nejenom nosit a být v ní neodolatelná, ale hlavně se o ní dobře a správně jemných starat, aby vydržela co nejdéle. Veškeré námi prodávané podprsenky jsou vyráběny z velmi materiálů, které samozřejmě potřebují odpovídající péči.

                                                 

Jak prát? I sami výrobci doporučují především jemné a šetrné praní, ideálně v ruce. Praní v pračce může být sice pohodlnější, ale na druhou stranu můžete riskovat nejenom poškození podprsenky jako takové, ale i pračky – především v případech, kdy se uvolní kostice, která se může dostat skrz buben. Stejně tak mohou pračku i další prádlo poškodit háčky na podprsence.

 

Pokud se přece jenom pro praní v pračce rozhodnete, určitě zvolte vhodný košíček na praní, který byl vyroben právě proto, aby jakékoliv poškození minimalizoval. Zvolení toho nejšetrnějšího pracího programu by mělo být samozřejmostí. Rozhodnete-li se pro praní v ruce, je ideální použití vlažné vody, ale není problém ani voda studená. Samozřejmě používejte jen šetrné prací prostředky a po vyprání podprsenku neždímejte.

 

Při sušení určitě nepoužívejte sušičku, a nechte podprsenku běžně uschnout na šňůrách na prádlo, ideálně venku, kde proudí dostatek vzduchu. Sušička totiž kvůli svým vysokým teplotám může materiál podprsenky poškodit.

 

Jak podprsenky ukládat? Ukládání podprsenek není žádná velká věda. Ať už se jedná o push-up, nebo o podprsenky s výztuží, stačí je v půli přehnout a jeden košíček vložit do druhého. Takto je lze snadno naskládat na sebe. Kromě toho existují také speciální ramínka, určená právě na podprsenky.

 

 

Jak pečovat o plavky?

 

Nejsou to pouze podprsenky, které vyžadují maximální péči. Stejně podobně byste měla postupovat i v případě, že si pořídíte nové plavky. Dalo by se říci, že některé postupy jak o ně pečovat jsou totožné s podprsenkami – a to především díky tomu, že se jedná také o velmi jemné materiály, i provedení jako takové. 


Prvním krokem po tom, co plavky obdržíte, by mělo být jejich namočení do vody o teplotě
okolo 30 stupňů celsia. Do ní přidejte i trochu šetrného pracího prášku, nebo neutrálního mýdla. Poté je samozřejmě neždímejte a nechte volně uschnout. Teprve nyní jsou připraveny k tomu, abyste se s nimi pochlubila u vody.

 

Po každé návštěvě koupaliště – ať už bazénu, nebo přírodní nádrže nezapomeňte své plavky důkladně vyprat, a to ve vlažné vodě. Schnutí by mělo probíhat na místě s dostatečnou cirkulací vzduchu, a ideálně ve stínu, než na přímém slunci. Rozhodně vlhké plavky nenechávejte srolované, nebo uložené v tašce. Vlivem vlhkosti se mohou tvořit plísně, které je poškodí.


Na konci sezony se také doporučuje vyprat plavky důkladně, a to přímo v pračce samozřejmě s použitím šetrného prášku i pracího programu. Speciální košíček sloužící převážně k praní podprsenek by měl být i u plavek samozřejmostí. Po důkladném oschnutí je můžete uložit do skříně.

 

Plavkám byste však měla věnovat pozornost i při samotném nošení. Především na kamenitých plážích se mohou o některé ostré kameny poškodit. Stejně tak látce nijak neprospívá mořská slaná voda, nebo i chlorovaný bazén. To vše doplňuje i tělesný pot nebo opalovací krém. Vždy je tak dobré se po každém koupání alespoň pravidelně osprchovat, aby se z plavek všechny nežádoucí látky smyly.

 

Negativní vliv může mít i nadměrně teplá voda, například v termálních lázních. Ta je navíc sama o sobě plná různých minerálů, které mohou strukturu látky narušit. Totéž platí i o bahenních koupelích.

 

 

 

Jak pečovat o stahovací prádlo?

 

 

Velmi oblíbeným prádlem posledních let je určitě stahovací prádlo, které miluje každá žena hlavně kvůli jeho vlastnostem. Dokáže efektivně zeštíhlit celou postavu, což je právě ten důvod, proč si na trhu tak dobře vede. Aby si své vlastnosti a funkce zachovalo, je nutné o něho správně pečovat.

 

Vhledem k celkové elasticitě materiálu je ideální prát pouze v ruce, a to nikoliv v horké, ale raději ve studené, maximálně však vlažné vodě. Místo běžného prášku je lepší použít obyčejný sprchový gel, nebo takový prášek, který je skutečně vhodný i pro nejjemnější prádlo. Při praní byste se měla vyvarovat i používání aviváže, nebo sušení v sušičce. Ta by totiž svou teplotou jednotlivá vlákna velmi poškodila. Totéž platí i o teplotách při žehlení, a proto stahovací prádlo v žádném případě nežehlíme.

 

 

 

 

 

Jak pečovat o sportovní prádlo?

 

Sport je v posledních několika letech velmi oblíbenou aktivitou, která každé ženě pomůže nejenom s hubnutím, ale i s udržením dobré fyzické kondice. Aby byla jakákoliv aktivita co nejpohodlnější, je dobré vybrat i kvalitní sportovní prádlo. To je však nutné udržovat v perfektním stavu, aby si dokázalo své vlastnosti dlouho udržet.

 

Výhodou sportovního prádla je možnost jeho praní v pračce, a to ideálně na 40 stupňů. Používat byste však měla šetrný prací prostředek, a rozhodně byste se měla vyhnout aviváži. Kromě pohodlnosti má sportovní prádlo i funkční vlastnosti, a právě aviváž by je narušila.

 

Jedno z důležitých pravidel je také to, prát toto prádlo vždy naruby, a ideálně v pracím košíčku. Stejně jako u ostatních typů prádla, i zde platí, že byste se měla vyvarovat používání sušičky, která má také negativní vliv na celkové vlastnosti a jejich udržení.

 

Když už o vysokých teplotách mluvíme, je třeba zmínit také žehlení. Někteří výrobci již na trh dodávají takové prádlo, u kterého není žehlení problém. Je však nutné dodržet příslušné teploty uvedené na štítku.

 

 

Pro lepší orientaci s pokyny na štítku prádla přikládáme obrázek, kde najdete vysvětlení jednotlivých symbolů, které se mohou na štítcích objevit.

 

 

 

 

 

MenuX

Provozovatel webu, intimia.cz s.r.o., se sídlem Křivenická 410/10, Praha 8, 18100, IČ: 242 84 467, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.